A modern segítség:
Csodaszivacs
Az oxigén szivacs egy különleges anyag, ami benedvesítve és a szennyeződéssel érintkezve vegyszerek használata nélkül gondoskodik a kezelt felület tisztaságáról. Környezetbarát megoldás.
Kiemelkedő zsíreltávolító hatás, 26-szor hatékonyabb mint a mikroszálas kendő.Hatékonyan távolítja el a citrom, tea, kávé foltokat. Tisztítószert nem igényel csak vizet. Kiváló cipőnyom eltávolító. Hatékonyan távolítja el a szennyeződéseket az alumínium ablak ajtó keretekről valamint ujjlenyomat és egyéb szennyeződéseket ablak, tükör, üveg felületekről.
Az oxigén szivacs használata óvja a tisztított felületet az olyan sérülésektől, mint a karcolás, súrolás nyomok, színelváltozás, stb.
Alkalmazási területek:
Egy átlagos háztartásban naponta képződnek extrém szennyeződések:
gyerekrajz filccel az ablakon,
korom a szőnyegen,
gumi a cipőtalpról az autó kárpitján,
maszatos kéznyom a kanapén,
festékfolt a műanyag bútorokon….
Vagyis szinte bármilyen folt bárhol.
Konyha: ötvözetlen acél, mosogató, kerámia, csempe, csapok.
Szaniter területek: kerámia, csempe, csapok.
Iroda: Cipőnyom, szennyezett fehér felületek, szennyeződés az ajtón, falakon, stb.
Nagymamáink tisztítószerei:
A citrom fényesít, antibakterizál, és jó illatot ad. Ezüst tisztítására is alkalmas, olívaolajjal elkeverve pedig bútortisztítóként is használhatjuk.
A mosószóda – nátrium-karbonát, más néven sziksó – zsíroldó, vízlágyító és tisztító tulajdonságú természetes vegyület. Kiválóan alkalmas erősen szennyezett felületek és textíliák tisztítására – eltünteti például a fű- és tintafoltot is -, továbbá eldugult lefolyók és csatornák feloldására. Ruhák és kárpitok tisztítása előtt előbb egy nem látható részen próbáljuk ki, mert előfordulhat, hogy a természetes vegyület az anyag színét is oldja.
A szódabikarbónát – amelyet a konyhában süteményekhez vagy barna kenyér sütéséhez használunk, miután C-vitamin-tartalma segíti az élesztő munkáját – vízzel elkeverve pasztaszerű masszát kapunk, ami kiváló zsiradék, folt és pecsét eltávolítására. Nem karcol, ezért akár üveget, kényes műanyagot vagy fémfelületet is tisztíthatunk vele. A szemetesvödör aljára szórva pedig semlegesíti a kellemetlen szagokat.
Ecet szinte mindenre jó, vízkőoldó, fertőtlenítő, penész ellen. Már az ókori rómaiak is használták frissítő italként, gyógyszerként, tisztítószerként, sőt, az ételeikbe is tettek belőle. Ma szinte minden háztartásban megtalálható, mivel az egyik leggyakrabban használt savanyító szer, azonban nem csak a konyhában hozza meg a várva várt hatást!
Tippek:
-. Az illemhely takarításánál fertőtlenítésre és vízkőoldásra is szükség van, jól jöhet a mosószóda, melyet szórj a csészébe, és a vécékefével súrold át, majd hagyd állni tíz percig öblítés előtt. Vízkövességnél ugyanígy a citromsavval érdemes próbálkozni.
– A szódabikarbóna vagy a só is jó szolgálatot tesz: szórd be a szimpatikusabb változattal egyenletesen a szőnyeget, seprűvel vagy partvissal dolgozd bele, várj egy fél órát, majd porszívózd át alaposan – a hatás nem marad el, a szőnyeged tisztább lesz, és nem utolsósorban szagtalan is. A kanapé vagy a fotel szövetén is alkalmazhatod ugyanezt, de ott inkább csak szódabikarbónát használj. Foltok ellen egy fél citrom levét keverd össze egy teáskanálnyi szódabikarbónával, némi súrolás árán kiszedheted a makacs foltokat is.
– Nagyanyáink módszerei sem mondanak csődöt, ők a mahagóni vagy tölgy bútorokat sörrel, a réges régi nemes fa bútorokat tejjel kezelgették, a kifakult bőrbútorokat pedig lenolajjal.
-Ha penészt találsz valamelyik sarokban, akkor ecetet vagy grapefruitmagos oldatot érdemes használnod.
– A portörléshez használjunk mikroszálas törlőkendőt!
– A mikrohullámú sütő tisztításához negyed deciliter meleg vízben oldjunk fel 4 teáskanálnyi szódabikarbónát, s a mikróban forraljuk fel, hogy az oldat lecsapódjon a készülék falára, majd szivaccsal töröljük át.
– A fürdőszobatükör nem párásodik, ha 5 dl glicerinből és 2,5 dl alkoholból álló oldattal kenjük be. Ezután puha, száraz ruhával fényesítsük.
– A nedves szódabikarbónával szépen kitisztítható a sütő, de a csempéről is eltünteti a foltokat.
– Illatosításra használhatunk szárított növényeket, például levendulát, citromhéjat vagy a mentát. Néhány csepp illóolajjal is elérhetjük a kívánt hatást.
– Ha van páraelszívónk, ne feledkezzünk meg a benne lévő filter tisztításáról. Ez történhet a szűrő meleg vizes és mosogatószeres lemosásával, esetleg mosogatógépben történő tisztítással, vagy cserélhető filter esetében komplett szűrőcserével. A páraelszívó tetején szívesen gyűlik össze zsíros por. Ne feledkezzünk meg ennek rendszeres eltávolításáról sem. Minden alkalommal, ha munkapultot vagy csempét tisztítunk, töröljük le a szennyeződést a páraelszívóról is.
– A filteres kávéfőzőt, vízforralót tisztítsuk és vízkőtelenítsük rendszeresen, a használat szerinti gyakorisággal (kb. 3 havonta). Legjobban ecettel végezhető el, főzzünk át az ecetes vizet a gépen, hagyjuk fél órát állni, majd utána még két alkalommal főzzünk át tiszta vizet a gépen. Ha a gép tűzhely közelében áll, töröljük át rendszeresen. Ha elszíneződött a kávéskanna, dörzsöljük át citromlével vagy sütőporral.
Receptek:
Fürdőszobai tisztítószer penész ellen is: 360 gramm szódabikarbóna, fél csésze folyékony szappan, fél csésze víz, 2 evőkanál ecet, 1 tiszta, félliteres, zárható szórófejes flakon.
Keverjük össze edényben a szódabikarbónát a folyékony szappannal, az oldatot hígítsuk fel vízzel, majd adjuk hozzá az ecetet, és kevergessük egy villával addig, míg az összes csomósodás el nem tűnik. Öntsük át a tisztítószert a szórófejes flakonba, és használat előtt jól rázzuk fel. Közvetlenül a tisztítandó területre spricceljünk az oldatból, mosogatószivaccsal dörzsöljük alaposan át, majd vízzel öblítsük le. Használat után ne felejtsük el mindig lezárni a flakon
WC tisztítószer:
1 liter víz, 1 teáskanál bórax, 60 ml ecet, 15 csepp levendula illóolaj, 15 csepp citrom illóolaj, fél literes spriccelős tartó
A vizet feltettem főni, fedőt tettem rá.. Lehúztam a tűzhelyről elkevertem benne az egy teáskanál bóraxot. Hozzáöntöttem az ecetet és hagytam kihűlni. Amikor kiült hozzáöntöttem az illóolajokat. Ha valaki annyira nem szereti az intenzív illatokat tegyen belőlük kevesebbet.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: