Himalája kristálysó

A Himalája és az Indus folyó közötti völgyben az indiaiak már évezredek óta bányásszák a világ egyik legértékesebb sóját, az Indus völgy kősóját.



Az Őstenger kiszáradása után visszamaradt sót az évmilliók alatt más kőzetek fedték be, így a mélyben kb 500 milllió éven keresztül folyt a só tisztulása és érése.

A külvilágtól mélyen elzárva védve volt minden szennyeződéstől.

Az Indus sót mélyművelésű bányákból hozzák felszínre, kézi erővel lemossák és a napon szárítják.

A rendkívüli természetes tisztasága miatt ezt a sót nem kell a kőzetből kimosni, mivel nem tartalmaz egyéb követ.

Nem kell utána újra kristályosítani, ahogy az európai sóvidékeken szokásos, így természetes formájában kerül forgalomba.

A nagyobb tömbökből sólámpákat hasítanak, sómécseseket faragnak, a kisebbeket darabos formában, illetve őrölve szállítják.

A megszokott kereskedelmi forgalomban lévő étkezési sónak számos hátránya van.

A bányászott sót az ipar igényeinek megfelelően tisztítják, jellege megváltozik. A hagyományos konyhasóval az élő szervezettől idegen, adalékokkal kevert vegyszert – és nem élelmiszert viszünk be a szervezetünkbe.

A globális környezetszennyeződés miatt a tengeri só minősége is évről – évre változik, ezért gyakran tisztítási folyamaton esik át, így a minősége egyre inkább romlik.

A fentiektől eltérően a Himalája kristály só tiszta, nem tartalmaz adalékanyagot, és nem távolították el belőle az Őstengerre jellemző nyomelemeket sem.

Különleges tulajdonságai folytán energiát adó és kiegyenlítő, semlegesítő és salaktalanító hatású.

A természetes Himalája kristály só nem csak NaCl-ből áll, mint a nyugati civilizáció étkezési sója, hanem további 84 nyomelemet, ásványi anyagot is tartalmaz.

Ezek azok az elemek, amelyek a szervezetünket is felépítik és jelen voltak az őstengerben is, ahonnan az élet ered.

Emiatt köszönti ismerősként szervezetünk az Himalája kristály sót.

Ha még többre vagy kiváncsi nézd meg itt: http://biomaci.blogspot.com

Itt vásárolhatod meg: http://biomaci.hu

Tovább a blogra »